Tarihi kampanya 1 ayda 3 milyar 700 milyon getirdi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, tarihi kampanyanın getirilerini ve her fırsatta kamu iştiraki olarak sektöre destek olacaklarını söyledi.

Emlak Konut güvencesiyle Başakşehir’de hayata geçirilen Nidapark Kayaşehir projesi Tahincioğlu tarafından hayata geçiriliyor. Lansman toplantısı Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum ve Tahincioğlu Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Çalım’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu projeye olan ilginin Emlak Konut’un dev kampanyasıyla başladığını belirterek, kampanya kapsamında bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 216 konut satıldığını söyledi. Tahincioğlu, “Sıkıntılı süreçler geçiriyor olmamıza rağmen, o dönemde henüz projemiz tam olarak hazır bile değilken Emlak Konut’un projesine dahil olduk. Emlak konut’un rolü çok büyük. Özellikle böyle zamanlarda mali gücü yüksek, sektörde öncülük edebilecek, elini taşın altına koyabilecek bir yapının olması hepimiz için önemli.  Bir buçuk ay içinde 843 dairemizin 216’sını satmış bulunuyoruz. Bu kampanyanın etkisini göstermek için önemli bir not” diye konuştu.

Emlak Konut’un piyasa değeri 12 milyar lira
Emlak Konut GYO, tarihi kampanya dahilinde Ağustos sonu itibariyle yaklaşık 5 bin 400 bağımsız bölüm satışını gerçekleştirerek 3 milyar 700 milyon lira ciro elde etti. Bu verilerle Emlak Konut GYO, yalnızca Ağustos ayında 7 aylık satışına eş değer bir satış gerçekleştirdi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Burada Emlak Konut olarak biz gerekli özveriyi gösterdik. Yüklenici firmalar da üstlerine düşeni her safhada yaptılar. Beraber bir kampanya yaptık. Bu kampanya hem ülkemiz için, hem sektör için hem de konut alıcıları için faydalı oldu diye düşünüyoruz. Önümüzdeki süreçte de elimizden geleni yapacağız. Emlak Konut, şu anda Türkiye’nin piyasa değeri olarak 15’inci firması. Yaklaşık 12 milyar liralık bir piyasa değerimiz var. Sektörün bize ihtiyacı olduğu her noktada bir kamu iştiraki olarak, üstümüze düşen neyse yapacağımızı bir kez daha dile getirmek isterim” dedi.