Tarlabaşı 360 Arap yatırımcıya tanıtıldı

İstanbul'un en büyük özel sektör eliyle yapılan kentsel dönüşüm projelerinden biri Tarlabaşı 360 projesi, Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu'nda Arap yatırımcıya tanıtıldı.

Dubai Cityscape Gayrimenkul Fuarı öncesinde Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu gerçekleşti. Bu forumda fuar öncesi o coğrafyadan gelen yatırımcı ve medya mensupları bilgilendirildi. Çalık Holding, TASCA (Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) ve Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile düzenlenen forumda, Tarlabaşı 360 projesi tanıtıldı. 
Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin "Bu forumla hedefimiz Tarlabaşı kentsel yenileme projesi hakkında detayları paylaşmak. Proje İstanbul'un merkezinde yapıldığı için yabancı ilgisi çok büyük. Yabancı yatırımcıların içinde de en çok ilgi Arap yatırımcıdan geliyor" dedi. Geçmişten beri gelen Türk Arap ilişkilerinin son yıllarda yeniden canlanmasında Arapların Türkiye'de yaptıkları yatırımlar olduğunu da belirten Yetgin, Tarlabaşı 360 projesinde Arap kültürüne hitap eden alanlar da yaratacaklarını ve projeyi potansiyel yatırımcılarla paylaşmak istediklerini söyledi.

Firma Bilgisi: Çalık Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Tarlabaşı 360