"Tasarım sizden uygulaması bizden"

Kadıköy'ün mekansal sorunlarının çözümü için tasarımın gücüyle hareket eden TAK'ı, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Faruk Göksu anlattı

Kadıköy’ün mekansal sorunlarının çözümünde strateji ve tasarım kavramlarını bir araya getirerek yürütülen TAK, tasarım araştırma ve katılım kelimelerinin baş harflerinden adını alıyor. Tasarımlarını kamu özel ve sivil işbirliğiyle yürüten TAK,  yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin buluştuğu bir atölye.  Tasarım Atölyesi Kadıköy, fikirleri olan Kadıköylüleri, projesi olan tasarımcıları ve olanakları olan destekçileri Kadıköy Belediyesi’yle buluşturarak "tasarım sizden uygulaması bizden" sloganıyla yola çıktı.
Kamu, sivil ve özel işbirliği modeli ile Kadıköy Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Kentsel Strateji şirketi ortaklığında yürütülen TAK, Kadıköy’ün kentsel sorunlarının çözülmesi için yaratıcı buluşma ortamları sağlayarak, tasarımın gücü ile yenilikçi çözümler üretmeyi amaçlıyor.
TAK, fikir ve önerileriyle proje süreçlerine katılıp, yaşadıkları mahallenin tasarım stratejilerine katkıda bulunmak isteyen herkese açık.