Taşyapı Altunizade’de önce bitirdi şimdi satıyor

Taşyapı'nın 'yap-sat' şeklinde hayata geçirdiği Validebağ Korusu yanındaki 210 dairelik Koşuyolu Koru Evleri projesine binin üzerinde talep var.

İnşaat sektöründe ‘önce sat sonra yap’ yerine ‘önce yap sonra sat’ konseptini uygulayan  Taşyapı, İstanbul Altunizade’deki projesinde inşaatı tamamladı. Taşyapı projeyi Selçuklu Holding ile birlikte geliştiriyor. Koşuyolu Koru Evleri adını alan projede 2.5 yıl süren inşaatın ardından konutlar hazır bir şekilde satışa çıktı. 30 dönümlük arsa üzerinde 210 konuttan oluşan projede metrekare fiyatları 5 bin ile 7 bin dolar arasında değişiyor. Proje, yanındaki Validebağ Korusu’ndan esinlenerek bir koru gibi tasarlandı. Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, önce inşaatı yaptıklarını ve sonra satışa çıktıklarını belirterek insanların bitmiş projeden daire almasının daha doğru olduğunu vurguladı. Turanlı “Hayal değil gerçeği satıyoruz. Maket yapmadık. Projenin kendisini yaptık. Bizim için doğru olan bu” dedi. İnsanların bitmemiş konut alırken huzursuzluk yaşadığını, projelerinin bitmiş olmasından dolayı konut alıcıların A’dan Z’ye herşeyi gördüklerini belirten Turanlı “Maket işini ortadan kaldırdık. Biz konut yapıyoruz. Resim yapmıyoruz” dedi.

Her daireye 4 otopark
210 dairelik proje için binin üzerinde talep olduğunu belirten Turanlı, Taşyapı Koşuyolu Koru Evleri projesinin en önemli özelliğinin her daireye 4 otopark olduğunu kaydetti. Turanlı, 2017 sonuna kadar toplam 3 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını belirterek “Bunun yüzde 30’u gayrimenkule olacak. Diğerleri ise enerji, turizm, havacılık, teknoloji ve madencilik sektörlerinde. Yurtdışında Kongo, Belçika, İspanya ve Kıbrıs’ta yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Taşyapı Inşaat