Teknik Yapı Denizli projesine başlıyor

İnşaat sektörünün öncü isimlerinden Teknik Yapı Denizli’de inşa edeceği konut projesinin müjdesini verdi.

Anadolu Yakası’nda 1974 yılından beri inşaat faaliyetleri olan Teknik Yapı, bugün sektörün en önemli oyuncularından biri. Sektörde pek çok ilke imza atan Teknik Yapı, yine ilklerin müjdesini verdi. Emlak Konut’un Denizli’deki ihalesini en yüksek teklifi vererek kazanan Teknik Yapı, burada karma bir projeye başlayacak. Tuzla’da inşa ettiği Evora İstanbul konseptinin Denizli’ye taşınacağı projede yöresel mimariden de faydalanılarak her daireye geniş balkonlar konulacak. Teknik Yapı Denizli projesinin yükseleceği alan 115 bin metrekare büyüklüğünde. Net olmamakla beraber yaklaşık bin 500 konut olacak. Projenin metrekare fiyatlarının ise bölge ortalaması göz önünde bulundurularak 2 bin 500 TL civarında olması planlanıyor. 2016’nın başında lansman ile birlikte proje satışa çıkacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım Denizli projesi ile ilgili, “İstanbul dışındaki ilk projemiz bizi heyecanlandırıyor. Şirketimizin dinamik kalması için böyle yeni işler yapması gerekiyor. Bu projede hem fiyatlarımız uygun hem de sabit giderleri en aza indirmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi. Teknik Yapı'nın açıklamalar yaptığı toplantının tamamını buradan izleyebilirsiniz.Suadiye’nin en iddialı projesi de Teknik Yapı’dan
Fikirtepe’nin ardından kentsel dönüşümde uzmanlaşan Teknik Yapı Suadiye Sahili’nde de bir kentsel dönüşüm işine giriyor. Sahile sıfır konumdaki arazi üstünde hak sahipleriyle anlaşmalar tamamlandı. Teknik Yapı bölgede 10 yıldır arazi satın alarak bu proje için çalışmalarını sürdürüyordu. Büyük daireleri olan ve lüksün sınırlarının zorlandığı bir proje inşa edilecek. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım Suadiye projesiyle ilgili “Proje donanım olarak Teknik Yapı’nın geldiği en üst seviyeyi gösterecek” dedi.

Fikirtepe’de dönüşümler devam edecek
En iyi kentsel dönüşüm projesi seçilen Concord İstanbul’da sona yaklaşılıyor. Birinci adada satışlarını tamamlayan Teknik Yapı, ikinci adada satışların yüzde 70’ini bitirdi. Proje geliştireceği bir diğer ada için 2016’nın  ilk çeyreğinde ruhsat almayı planlayan Teknik Yapı bir başka ada için de 2016’nın son çeyreğinde ruhsat aşamasına gelmeyi bekliyor. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: denizli projesi