Teknik Yapı, Evora Denizli ile Anadolu'ya açıldı

İstanbul'da binlerce aileyi ev sahibi yapan Teknik Yapı, Emlak Konut güvencesiyle Evora markasını Denizli'ye götürüyor.

İstanbul'da Bağdat Caddesi'yle başlayan serüveninde binlerce kişiyi ev sahibi yapan Teknik Yapı, artık Anadolu'ya açılıyor. Evora markasını Denizli'ye götüren Teknik Yapı, Evora Denizli adını verdiği projenin lansman toplantısını Denizli satış ofisinde gerçekleştirdi. Toplantıya projenin hayata geçtiği Merkezefendi'nin Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasıyla başlandı. Ardından Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayımprojenin detaylarını anlattı.Denizli'nin nüfus artış oranının Türkiye'nin nüfus artış oranının üzerinde olduğunu söyleyen Durbakayım, Denizli'nin büyük oranda göç aldığını da belirtti. Evora Denizli projesinin 10 adada 115 bin metrekarelik arsa alanında, toplamda bin 500 konutla hayata geçeceğini belirten Durbakayım, projede organik ve yapay göletlerin de bulunduğnu söyledi. 

"Proje 1 milyar liralık ekonomik hareketlilik sağlayacak"
Lansman toplantısının açılış konuşmasını yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu, Emlak Konut GYO güvencesiye hayata geçen Evora Denizli projesinin Merkezefendi'ye ve Denizli'ye büyük değer katacağını söyledi. Projenin bölgeye ve Denizli'ye 1 milyar liralık ekonomik hareketlilik sağlayacağının da altını çizdi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da aynı ekonomik hareketliliğe dikkat çekerek, 50 bin kişilik istihdam yaratılacağını söyledi. Kurum, "Emlak Konut GYO olarak, Denizli'ye gelmekten çok memnunuz. Emlak Konut'un kalitesini ve standartlarını artık Anadolu'ya taşıyoruz. Bundan sonra artık başkaları da bu standartların altına inemeyecek" dedi. 

Denizli Anadolu'ya açılan kapı oldu
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut olarak Anadolu'nun pek çok yerine Emlak Konut anlayışını ve kalitesini taşıyacaklarını söyleyerek, Denizli'nin Anadolu'ya giriş kapısı olduğunu belirtti. Kurum, İstanbul'da artan arsa maliyetleri nedeniyle orta ve alt gelire yapılamayan konutları Anadolu'da en önemli lokasyonlara yapabildiklerini söyledi. Evora Denizli projesinin de çok yüksek standartlarda, yeşil alan yoğunluğu yüksek bir şekilde hayata geçirildiğini söyledi. Ticari alanlarıyla da önemli bir canlılık yaratcak olan projenin satış toplam gelirinin 544 milyon lira olarak taahhüt edildiğini fakat bunun üzerine çıkılmasını umduğunu söyleyen Kurum, "1 milyar lirayı aşmayı umuyoruz" dedi. Yüzde 75'i yeşil alan olan projede lansmana özel olarak yüzde 12 indirim uygulanıyor. Evora Denizli fiyatları metrekaresi 2 bin 700 liradan satılıyor.  Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım projenin 2 sene sonra yaklaşık yüzde 40 - 60 oranında prim yapacağını söylyerek yatırım için de değerli olduğunu belirtti. 

Firma Bilgisi: teknik yapı - emlak konut gyo
Proje Bilgisi: Evora Denizli