Teknik Yapı Fikirtepe'ye 'efsane'yle geri dönüyor'

Fikirtepe'de üçüncü projesini gerçekleştirecek olan Teknik Yapı, Uplife Kadıköy adını alan projeyi yıl sonuna kadar lanse edecek.

'Up' markasıyla efsaneleşen ve şimdiye kadar 'Up' adıyla 8 proje hayata geçiren Teknik Yapı, Fikirtepe’de Uplife Kadıköy adındaki 3. Projesini hayata geçirecek.  Fikirtepe’de ilk ruhsatını alan ve satışa çıkan proje olan Concord’un ardından Uplife Kadıköy projesini inşa edecek. Teknik Yapı Uplife Kadıköy projesi yılsonunda lanse edilecek ve inşaatına başlanacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın deyimiyle yeni proje Teknik Yapı kalitesinde ve vizyonunda olacak.  Dört bloktan oluşan projede konut, home ofis ve ticari üniteler yer alacak. 800 bağımsız bölümün yer aldığı projede 650 adet konut olacak. Önümüzdeki haftalarda proje için ön talep toplanacak.

Fikirtepe’de La Rambla Caddesi
Teknik Yapı’nın Fikirtepe’de hayata geçireceği Uplife Kadıköy projesi Fikirtepe’nin en yüksek noktasında yer alacak. Master plana dahil edilen ve yeri belli olan, Fikirtepe’nin La Rambla Caddesi olarak anılan cazibe ve ticaret  merkezi de hemen bu yeni projenin bulunduğu yerde yer alacak. Bu sebeple Uplife Kadıköy Fikirtepe’nin en çok tercih edilen, en işlek noktalarından birinde hayata geçecek. Teknik Yapı tarafından inşa edilen ‘Up’ markalı konut projelerinin tümü incelendiğinde yüksek oranda prim getirdiği görülebiliyor. Uplife Kadıköy projesinin de yüksek kazanç sağlayacağını ümit ettiklerini söyleyen Durbakayım, “Biz hiçbir zaman şu kadar prim getirecek diye bir vaatte bulunmuyoruz. Ama 42 senelik Teknik Yapı inşaat hayatından her projemiz alıcısına kazandırdı. İstatistik olarak batığımızda da bütün yatırım araçlarından daha fazla bir getiri sağlamıştır. Bu projenin de en az diğer projeler kadar prim sağlayacağına inanıyoruz.

Fikirtepe daha hızlı dönüşücek
Durbakayım, kentsel dönüşüm yönetmeliğinin değişmesini değerlendirerek şu ifadelerde bulundu: “Kentsel dönüşüm yönetmeliğinin değişmesi Fikirtepe’de olan bazı problemlere çözüm getiriyor.  Örneğin resen kat irtifakının kurulması imkanını veriyor. Buradaki bazı maliklerin diretmesinde dolayı ilerleyemeyen projelerin de daha çabuk  ilerlemesini sağlıyor. Yönetmelik değişikliyle tıkalı yerler daha çabuk açılacak.”

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: uplife kadıköy