Tema İstanbul'da yaşam başlıyor

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük özel sektör gayrimenkul projesi Tema İstabul'un konut sahipleri yeni yaşamlarına başlıyor.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük özel sektör gayrimenkul projesinde daireler teslim ediliyor. Bir buçuk milyon metrekarelik devasa bir arazinin üzerinde yer alan Tema İstanbul 3 bin 531 konuttan oluşuyor. Bu konutların 3 bin 45'i sahiplerini buldu. 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan projede pek çok marka da yerini aldı. Artaş - Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya " Şu ana kadar çabaladığımız şey projenin 24 ay gibi bir sürede kaliteden ödün vermeden tamamlanmasıydı. Konut sahiplerinin de evlerine kavuşunca mutlu ve huzurlu olması bizim için çok önemliydi ve şimdi onların mutluluğunu görmek bizim için gurur verici" dedi. Çetinsaya Tema İstanbul'daki konutların başlangıcından bu yana yüzde 35'in üzerinde prim yaptığını belirterek aidatların çok düşük miktarlarda tutulduğunu söyledi. Tema İstanbul'da satışı beklenen konutların yaşam başladıktan sonra hızla satılacağı öngörülüyor.

Aidatlar metrekare başına ortalama 1 TL
Çetinsaya, aidatlar konusunun konut sahipleri tarafından çok önemsendiğini belirterek en iyi hizmeti en uygun koşulları en düşük fiyata sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Aidatların metrekare başına ortalama 1 TL'ye geldiği Tema İstanbul'daki ticari alan kiralarının bir kısmı site yönetimine aktarılarak aidat ücretlerinin düşürülmesi sağlandı.  2019 yılında Tema İstanbul'a kadar ulaşacak metro hattının tamamlanacağı tahmin ediliyor.
 

Firma Bilgisi: Artaş Inşaat - Mesa Mesken Sanayii A.ş. - Öztaş-kantur-akdaş
Proje Bilgisi: Tema Istanbul