Toki Kocaeli Dilovası Sosyal Konutları

Toki, Kocaeli Dilovası'da geleneksel ve modern mimarinin izlerini taşıyan 915 adet konut ve sosyal donatı alanının inşaatına başladı.

Geleneksel ve modern mimarinin izlerini taşıyan 915 konutluk Kocaeli Dilovası Sosyal Konutları, bölgenin doğası ile uyumlu, az katlı ve geleneksel Türk evi çizgilerinden esinlenerek tasarlandı. Çeşitlilik prensibiyle üç ayrı tipte bloka yer verilen ve toplam 120 bin metrekarelik alan üzerinde kurgulanan proje; konutların yanı sıra çocuk oyun alanları, spor sahaları, otopark ve yeşil alanları ile bir mahalle bütünlüğünde tüm sosyal ihtiyaçlara yanıt verecek bir yaklaşımla hayata geçiyor. Blokların cephelerinde kullanılan yapı malzemeleri ile geleneksel ve modern mimarinin harmanlandığı bir çizginin yansıması gözetilerek Toki Dilovası projesi inşa ediliyor. 

Alt ve orta gelir grubuna hitap ediyor
Temeli atılmış olan 915 konutluk Toki Dilovası konutları orta ve alt gelir grubuna hitap ediyor. Tamamlandığında Türkiye'ye örnek teşkil edecek bu proje, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Konutların 635 adedi 94 metrekare 2+1, 280 adedi ise 120 metrekarelik 3+1 daireden meydana geliyor. 55 adet 3 tip blokun yer aldığı projede bloklar 3-4-5 katlı olacak. Projenin içinde sosyal donatılar, çocuk oyun alanları, otopark, çarşı ve caminin yanı sıra bir de okul yer alıyor. Yaklaşık 5 bin kişinin yaşayacağı bu proje 2017 yılının Mayıs - Haziran aylarında hak sahiplerine teslim edilmiş olacak. 

Firma Bilgisi: Toki
Proje Bilgisi: Kocaeli Dilovası Sosyal Konutları