Dumankaya’dan 2 yeni proje müjdesi

2016’da 750 milyon liralık ciro yapmayı hedefleyen Dumankaya İnşaat, Fikirtepe ve Gebze’de hayata geçireceği projelerin müjdesini verdi.

2015’i yüzde 40 büyüme ve 465 milyon liralık ciro ile kapatan Dumankaya İnşaat, gayrimenkul sektörünün cirosunu en çok arttıran şirket oldu. Aynı zamanda marka bilinirliği, Türkiye’nin süper markaları ve cirosunu en çok arttıran şirket dalında da prestijli ödüller alan Dumankaya İnşaat, 2015’in son dört ayında da satış oranlarını bir önceki yıla göre yüzde 131 oranında arttırdı. Gayrimenkul sektörüne fifti – fifti modelini kazandıran Dumankaya İnşaat’ın hayata geçirdiği projeler en çok prim getiren markalı projelerin başında geliyor.  Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya “2015 bizim için çok güzel geçti. Hedeflediğimiz ciroyu yakalayamasak da elde ettiğimiz ciro bizim için büyük bir başarı. Hedeflediğimiz ciroyu ise  bu yıl başlayacağımız fakat geçen yıl başlamayı planladığımız Gebze-Çayırova projesinden dolayı yakalayamadık. 2015 bizim için marka bilinirliğini ve güvenini üst düzeye taşıdığımız bir yıl oldu” dedi.

Fikirtepe ve Gebze’ye yeni proje
2016’ya 1 milyar 200 milyonluk yatırım hedefleriyle giren Dumankaya İnşaat yeni projelerinin müjdesini verdi. Nisan ayında Fikirtepe, Ağustos ayında da Gebze-Çayırova projelerini duyuracağını açıkladı. Dumankaya Fikirtepe projesi kentsel dönüşüm kapsamında 2 etaptan oluşacak. Şu anda ruhsat projesi devam ediyor ve toplamda 1200-1500 civarında konuttan oluşacak. Dumankaya Gebze projesi ise bölgeyi oldukça farklılaştıracak ve büyük bir ihtiyaca cevap verecek. Çayırova’da Yapıkredi teknoloji üssünün yanında 140 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilecek proje, Dumankaya kalitesini ve tarzını en üst düzeyde yansıtırken aynı zamanda ulaşılabilir olacak. 3 etaptan oluşacak Dumankaya Gebze projesi sosyal tesisler ve yeşil alanlar bakımından oldukça zengin olacak ve içerisinde bir de okul olması da planlanıyor. 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat