Watergarden İstanbul ekonomiye 300 milyon dolarlık katkı hedefliyor

Dünyanın en büyük gastronomi ve eğlence merkezi olarak inşa edilen Watergarden İstanbul’da sona yaklaşıldı. Yıllık 300 milyon dolarlık ticari hacim beklentisi olan Watergarden İstanbul, 29 Temmuz’da kapılarını açıyor.

Ziylan Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Watergarden İstanbul Ataşehir’de inşa ediliyor. Projenin en büyük özelliği ise gastronomi temasına sahip olması ile ses, ışık ve su gösterilerine ev sahipliği yapacak olması. Watergarden İstanbul’a  ismini veren 5 bin metrekarelik havuzda su gösterileriyle beraber, ses, ışık, lazer ve ateş gösterileri yapılacak. Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, bu gösterilerin dünyada eşi benzeri olmadığını söyleyerek, İstanbul’un sosyal hayatına yepyeni bir soluk getireceğini, içinde pek çok ilki barındıran bir proje hayata geçirdiklerini söyledi. Ziylan, “Watergarden İstanbul Ataşehir’e ve İstanbul’a kattığı değerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini çekecek bir destinasyon olacak” dedi.

Nostalji Sokağı ve Taze Pazar olacak
Projenin en önemli farklarından biri de; gastronomi teması, ses, ışık ve su gösterilerinin yanı sıra, içinde Nostalji Sokağı ve Taze Pazar barındırıyor olması. Nostalji Sokağı, eski İstanbul sokaklarını andıran doğal taşlarla örülmüş bir sokak ve üzerinde yer alan dükkanların hepsi en az 50 yıllık geçmişe sahip olacak. Taze Pazarda ise her gün en taze ve doğal sebze meyvelere ulaşılabilecek.

15 milyon ziyaretçi, 2 bin kişiye istihdam
Watergarden İstanbul’da beklenen ziyaretçi sayısı yıllık 15 milyon. Bunu yanında açılıştan itibaren toplam 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Watergarden İstanbul, Türkiye ekonomisine de yıllık 300 milyon dolarlık ticari hacim getirecek. Kiralamalarının yüzde 70’ini tamamlayan Watergarden İstanbul açılışını 29 Temmuz’da gerçekleştiriyor.

Firma Bilgisi: Ziylan Gayrimenkul
Proje Bilgisi: watergarden istanbul