“Yabancı yatırımcı umutlu”

15 Temmuz darbe girişiminin bir akıl tutulması olduğunu söyleyen 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, bir daha böyle gafletlere düşülmeyeceğini, yabancı yatırımcı ve finans açısından da endişe duymadığını belirtti.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan eski siyasetçi ve işadamı, 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay; “15 Temmuz bir akıl tutulmasıdır. Türkiye’de 15 Temmuz’u aklı selim birinin izah edecek cümle bulması mümkün değil. Gerçekten terörist bir kalkışma oldu ve bunun bize faturası olacak. Bundan sonra bir süre daha bunun bir takım bedellerini ödeyeceğiz” dedi. Yeniay, Türkiye’nin güçlü bir iktidara ve Cumhurbaşkanı’na sahip olduğunu, tüm erklerin yerinde olduğunu, kurum ve kuruluşların görevi başında olduğunu belirterek, sevindirici olanın tüm siyasi partilerin ve halkın tek vücut olarak duruş sergilemesi olduğunu ifade etti.

Finansal açıdan endişe yok
15 Temmuz darbe girişiminden bir yara alındığını fakat bu yaranın hızlıca telafi edileceğini söyleyen Yeniay, “Aldığımız yarayı önümüzdeki haftalarda ve aylarda saracağız.  Bundan sonra 15 Temmuz darbe girişimi öncesindeki yanılgılara, gafletlere düşmeyecek şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.  Bu manada yabancı yatırımcıyla ilgili çok büyük bir endişe duymadığını söyledi. “Bir süre bir korku olacaktır. Bu da çok doğaldır. Hem yerli hem de yabancı yatırımcılar bir endişeyle karşı karşıya kalacaktır. Bu da çok normal insani bir reflekstir” diyen Yeniay, darbe girişiminin ekonomik etkilerini değerlendirdi;
“Ülkenin geleceğinden finans boyutuyla da endişe duymuyorum. Evet bir zaman kaybediyoruz. Ama bunu telafi edeceğiz.  Şu anda yabancı yatırımcılarımızla da diyaloglarımız devam ediyor. Onlar da bizim gibi düşünüyorlar. Onlar da bizim gibi umutlular. Dolayısıyla endişeye ve kaygıya yer yoktur.”  Yeniay, “Ölenlere şehitlere rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Firma Bilgisi: 24 Gayrimenkul