Yabancıların Türkiye'ye ilgisi artacak

Soyak CEO'su Emre Çamlıbel 14. Gayrimenkul Zirvesi'nde gayrimenkul sektörü beklentilerinde yabancıların ilgisinin artacağını söyledi

14. Gayrimenkul Zirvesi 3 Kasım Çarşamba günü gerçekleşti. Birçok yatırımcının ve firmanın katılımcı olarak bulunduğu 14. Gayrimenkul Zirvesi'ne Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel katıldı. Emre Çamlıbel Emlakwebtv.com ekibine 2014 yılındaki gayrimenkul sektörünü ve sektör ile ilgili beklentilerini anlattı.

Emre Çamlıbel "2014 yılının ilk 6 ayı aslında dış gelişmeler dışında Türkiye için biraz sıkıntılı geçti. Biliyorsunuz Ukrayna'da ve Suriye'de ciddi problemler yaşandı. Ancak yaz ayalarına geldiğimizde Avrupa ve Amerika'nın ekonomik olarak bir nebze daha toparlanması sürecince Suriye'ye kapsamlı müdahale olmayacak olması, Ukrayna meselesinin yatışması neticesinde, petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte ekonomik olarak iç talep canlanması yaşadık. Bununla birlikte Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım aylarında iyi geçti. Beklediğimizden iyi oldu. Son dakikada herhangi bir gelişme olmazsa 2015 yılında da böyle geçeceğini düşünüyoruz" dedi.

2015 yılında gayrimenkul sektörü beklentilerini dile getiren Çamlıbel sözlerine şöyle devam etti:
Bu şekilde 2014 yılındaki gibi devam etmesini bekliyoruz. Destekleyici ve tutarlı buluyoruz. Petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle Türkiye'nin bütçe dengeleri, cari açık hususları nedeniyle yurtdışından Türkiye'ye ilgi göstermeye başlayan yabancıların daha çok ilgi göstereceğini bekliyoruz.