Yalova’ya 2 milyar dolarlık Suudi Köyü

Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistanlı Kimma Huizama Group ile imzaladığı ortaklık anlaşması kapsamında Yalova’da 5 bin konutluk bir proje yapacak.

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz’in Türkiye ziyareti sırasında iki ülkenin ekonomik ilişkilerini güçlendirecek bir anlaşmaya imza attı. Ziyarete katılan Suudi iş adamları pek çok sektörde Türk iş adamlarıyla ortaklıklara imza attı. Beyttürk İnşaat’ın da aralarında bulunduğu 10’a yakın firma iyi niyet anlaşması imzaladı. Uzun zamandır iletişim halinde oldukları Sudi Arabistanlı firmayla imzalanan anlaşma gereği  Yalova bölgesine büyük bir yatırım planlanıyor. Marmara Bölgesi’nin en büyük projelerinden biri olacak olan projede 5 bine yakın konut inşa edilecek ve burada 25 bin kişi konaklayacak.  Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “Bu projeyle beraber sadece yabancı yatırımcı değil, yerli yatırımcıyı da bölgeye çekebileceğiz. Bu projeyle amaçladığımız şeylerden biri, büyük metropollerde yaşayan insanların bu bölgeye gelerek, burada yaşaması ve işlerine çalışma alanlarına buradan rahatça gidebilmesi. Tabi ki bu ulaşım kolaylığı Körfez Köprüsü sayesinde olacak” dedi. 2 milyar dolar yatırım değerine sahip olan bu proje içinde pek çok alt ortaklık yapılacak. Bazı yabancı firmalar projenin yüzde 10 – 15’ini alarak pazarlamasını yapma talebinde de bulunuyorlar.

“Proje, Türkiye’yi uluslararası arenada söz sahibi yapacak”
Yatırımlarını çoğunlukla Yalova bölgesinde gerçekleştiren Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, bölgeyi önemsediklerini belirterek, Yalova Orhangazi bölgesini önemsiyoruz. Buralar sürekli gelişmekte olan bölgeler ve biz bu bölgelerde açık olduğunu, buraya daha fazla yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu proje Arap ülkelerinde çok ses getirdi. Türkiye’yi uluslararası arenada söz sahibi yapacak bir proje olacak” dedi. Bir yıl içinde başlanması planlanan proje, etaplar halinde teslim edilecek. ilk etap iki yıl içinde, diğer etap devam eden 2 yıl içinde teslim edilecek. Projenin her aşamasının çok detaylı planlandığını söyleyen Barman, “Bu noktada hiç hata yapmak istemiyoruz. Mimarlık ofislerimizle birlikte her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünerek kusursuz bir şekilde planlıyoruz” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat