Yeni Evin: Mina Towers

Başaran Yatırım Holding tarafından Fikirtepe kentsel dönüşümü kapsamında hayata geçirilen Mina Towers projesinin 3+1 örnek dairesini ziyaret ettik.

Başaran Yatırım Holding’in  “Dünya standartlarında bir yıldız şimdi Kadıköy’de” sloganıyla Anadolu Yakası’nın en değerli lokasyonlarından Fikirtepe’de hayata geçirdiği Mina Towers projesinin örnek dairesini ziyaret ettik. Geleceğin yaşam stilini önemli bir yatırım değerine dönüştürerek bölgedeki iddiasını ortaya koyan proje, Mimar Eren Talu imzasını taşıyor.  Projenin satış ofisi ve örnek dairelerinin iç mimari çözümleri Artebel Design tarafından tasarlanıp uygulanıyor.  55 metrekare ile 300 metrekare aralığında tasarlanmış yaklaşık 1500 konut ve 95 ticari alandan meydana gelen Mina Towers Fikirtepe Mandıra Caddesi’nde 26 bin metrekarrelik arazi üzerinde 6 kule olarak inşa ediliyor. Projede 1+0 ile 5,5 +1 arasında herkesin ihtiyacına göre değişen daire tipleri yer alıyor.  Kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçen Mina Towers projesinin 3+1 örnek dairesini görüntüledik. 179 metrekare büyüklüğündeki bu dairenin içinde bulunduğumuz salonu yaklaşık 32 metrekare büyüklüğünde. Dairenin en önemli özelliği olan 20 metrekarelik balkonuna da salondan çıkış sağlanıyor. Evin değerine değer katan, adeta bir oda büyüklüğünde olan bu balkonda eğer 6. Kattan yüksekteyseniz deniz manzarasını izlemek de mümkün.

Dolaplar ve döşemeler teslim ediliyor
Yaklaşık 11 metrekare büyüklüğündeki mutfak, fırın davlumbaz, ocak ve bulaşık makinasından oluşan 4’lü ankastre set ve dolaplarıyla birlikte teslim ediliyor. Ayrıca yemek yemek için de bir bar tezgahı tasarlanmış. 2.70 tavan yüksekliğine sahip olan dairede, yerden ısıtma sistemi bulunuyor. Daire salonda ve yatak odasında bulunan iki klimayla birlikte teslim ediliyor. Ortalama 21 metrekare büyüklüğündeki yatak odası giyinme bölümüyle birlikte oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Ebeveyn yatak odasında ayrıca 4 metrekare civarında banyo da mevcut. Evin diğer ortak banyosu ise yaklaşık 5 metrekare büyüklüğünde. Her iki banyo da tüm döşemeleri ve dolaplarıyla teslim ediliyor. Mina Towers örnek dairesinde biri bebek odası, diğeri yatak odası olarak tasarlanan odaların boyutları yaklaşık 10 ve 9 metrekare büyüklüğünde. Dairenin giriş kısmı ve orada bulunan vestiyer ile gizli çamaşır makinesi alanı da depolama için kullanışlı bir çözüm sunuyor.

Ulaşımda büyük kolaylık
Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın önemli noktası olan köprülere, hava alanlarına, Göztepe D100 karayolu üzerinden Avrupa Yakasına ulaşacak Avrasya Tüneli ve Bağdat Caddesi’ne kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer alan Mina Towers, profesyonel ve sosyal hayatın en önemli değeri “zamanı” en verimli şekilde kullanmayı amaçlıyor. Yaşamın, bu yaklaşımla ele alındığı projede, çarşı alanında mağazaların yanı sıra açık teras alanlarının bulunduğu cafe & restoranlar, çocuk oyun alanları, fitness, SPA merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor.

Firma Bilgisi: Başaran Yatırım Holding
Proje Bilgisi: mina towers