Yeni Evin: İnistanbul Topkapı

İş GYO ve Nef'İn hayata geçirdiği İnistanbul Topkapı projesinin 3+1 örnek dairesini ziyaret ettik.

Nef ve İş GYO’nun İstanbul’un merkezinde hayata geçirdiği İnistanbul Topkapı projesi, eski Şişecam fabrikasının arazisinde hayata geçiyor. İnistanbul Topkapı projesini oluşturan 4 etap bulunuyor. İnistanbul Gala, İnistanbul Lokal, İnistanbul Konsept ve İnistanbul Hayat adını alan ve adeta kendi içinde birer ayrı proje olan bu etapların detayları ise şöyle; inistanbul Gala’da toplam 788 ünite bulunuyor ve 1+1’den 4+1’e kadar daire tipleri bulunuyor. 25 bin 564 metrekarelik arsa alanının ise toplam peyzaj alanı  20 bin 764 metrekare. İnistanbul Lokal’de 938 ünite yer alıyor. 1+1 ve 2+1 konutlardan oluşan projenin arsa alanı 17 bin 944 metrekare iken peyzaj alanı ise 12 bin metrekare. İnistanbul Konsept 3 blokta 585 adet üniteden oluşuyor. 1+1 ve 2+1 konutların yer aldığı projenin arsa alanı 19 bin 997 metrekare, peyzaj alanı ise 5 bin 336 metrekare. İnistanbul Hayat projesinde ise 2+1’den 4+1’e kadar konut çeşitliliği bulunuyor.  404 adet ünitenin yer aldığı projenin arsa alanı 16 bin 734 metrekare ve peyzaj alanı ise 12 bin 337 metrekare büyüklüğünde. Tüm bu etaplar için ortak dizayn edilmiş  150 metrekare büyüklüğündeki 3+1 örnek daireyi ziyaret ettik. Türkiye’nin en hızlı satılan projesi ünvanına sahip Nef İnistanbul projesinin örnek dairesini ziyaret ettik.

Her metrekarede verim
Projedeki dairelerin en önemli özelliği her santimetrekarenin çok verimli şekilde değerlendirilmesi. Görmüş olduğunuz bu 28 metrekarelik salon da bu şekilde tasarlanmış. Dairedeki zeminler laminant parke ile döşenmiş şekilde teslim ediliyor. Mobilyalar getirilip hemen yaşamaya başlanacak şekilde bir tasarım mevcut. 9 metrekarelik mutfakta karşılıklı tezgah bulunuyor. Mufak ocak, fırın, davlumbaz ve bulaşık makinasından oluşan 4’lü ankastre set ve dolaplarıyla birlikte teslim ediliyor. Ebeveyn yatak odası da giyinme bölümü ve 5 metrekarelik ebeveyn banyosu ile tasarlandı. 20 metrekare büyüklüğündeki yatak odasının kullanım alanı oldukça büyük ve ferah. İnistanbul örnek dairesinde biri çocuk odası biri de misafir yatak odası olarak tasarlanan iki odanın büyüklüğü de 10 metrekare.  Dairenin ortak banyosu 5 metrekare büyüklüğe sahip. Banyo içindeki dolap ve döşemelerle teslim ediliyor. Ayrıca her dairede girişte vestiyer ve çamaşır alanı bulunuyor.

Foldhome ile 24 oda daha
Nef’in Türkiye ile tanıştırdığı foldhome konseptine ait odalardan biri. Foldhome konseptinin asıl amacı aslında ihtiyaç duymadığını z bir odayı satın almadan, ihtiyaç duyulduğu anda ihtiyaç duyulduğu kadar kullanmak. Foldhome konseptinin bu müzik odasına gelerek, kullandığınız kadar ödeme yapabilirsiniz. Böylece dairenizi alırken bu tarz ihtiyaçlar için bir oda daha fazladan satın almaya gerek kalmaz. Bu konseptte Müzik Odası, Spor Salonu, Playstation Odası, Sinema Odası gibi 24 farklı özel alanı hizmetinize sunuluyor.

Firma Bilgisi: Nef Ve Iş Gyo
Proje Bilgisi: inistanbul topkapı