Yeni Evin: Tual Bahçekent

Dağ Mühendislik tarafından hayata geçirilen Tual Bahçekent projesinin 3+1 örnek dairesini yeni bir evin hayalini kuranlar için görüntüledik.

Yeni nesil şehircilik anlayışıyla yeni bir kent olarak gelişen Bahçekent’te Emlak Konut ve Toki güvencesiyle Tual Bahçekent Projesi hayata geçiyor. Dağ Mühendislik tarafından inşa edilen projede toplam bin 739 daire yer alıyor. Tual Bahçekent projesi ticari üniteleri, sosyal tesisleri, sağlık, eğitim ve ibadet alanlarıyla da sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.  190 dönüm alan üzerinde kurulan Tual Bahçekent projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerine yer veriliyor. Biz de Yeni Evin olarak projenin 3+1 örnek dairesini görüntüledik. Ziyaret ettiğimiz 170 metrekarelik bu dairenin en önemli özelliği odalarda kapalı balkon olması. 34 metrekarelik salonun da 12 metrekaresi kapalı balkon olarak ayrılmış. Tual Bahçekent  örnek dairesi içindeki kapalı balkonlar bulunduğu odaya göre fonksiyonunu değiştiriyor. Balkon olarak kullanılabilmesinin dışında, giyinme alanı, yemek alanı veya çalışma alanı olarak kullanılabilir.  

Kapalı balkon konsepti 
Karşılıklı 2 tezgahı olan mutfakta ise kullanım alanı bu sayede oldukça genişliyor. 17 metrekare büyüklüğündeki mutfakta 7 metrekare kapalı balkon alanı bulunuyor. Dolaplar ile fırın, bulaşık makinesi, ocak ve davlumbazı barındıran 4’lü ankastre set daire içinde hazır bulunuyor. Kapalı balkon alanı ise yemek alanı olarak da düşünülebilir.
20 metrekare büyüklüğündeki ebeveyn yatak odasının 5 metrekaresi yine kapalı balkon olarak tasarlanmış. Burada kapalı balkon giyinme odası olarak tasarlanmış. Odada 4 buçuk metrekare büyüklüğünde de ebeveyn banyosu yer alıyor.
Dairede çocuk odası olarak tasarlanmış 12 metrekarelik iki odadan birinde klasik açık balkon bulunurken diğerinde yine kapalı balkon konsepti uygulanmış.
Ortak banyo 5 metrekare büyüklüğünde. Banyo dolaplar ve seramiklerle birlikte teslim ediliyor. Dairenin salonundaki klima, portmanto ve gömme dolap yine teslimde dahil olanlar arasında.

Lokasyon ve sosyal imkanlar ön planda
Tual Bahçekent projesi lokasyonuyla da cazip hale geliyor. Bölgenin Kanal Istanbul projesine ve üçüncü havalimanına yakınlığı, üçüncü köprü bağlantı yollarının, TEM ve Kuzey Marmara otoyollarının kesişim noktasındaki konumuyla Bahçekent, tıpkı Bahçesehir, Atasehir ve Kayasehir gibi mega kentlerin izinde ilerliyor.
Tual Bahçekent çocukların güvenle emanet edilebileceği saygın eğitim kurumlarına ev sahipliği yapıyor. Özel ve devlet okulları, bağımsız bölümden oluşan kreşler ve öğrenciler için düşünülmüş eğitim tesisleri Tual Bahçekent’te bir arada bulunuyor.
Tual Bahçekent’in sosyal olanakları ise oldukça zengin; kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, fitness salonu, çocuk oyun parkları, yürüyüs alanları, kapalı otopark, devlet okulu, kresler, özel hsstane ve cami proje içinde yer alıyor. Tual Bahçekent fiyatları ise 241 bin liradan başlıyor.

Firma Bilgisi: Dağ Mühendislik
Proje Bilgisi: tual bahçekent