Yıllık 20 bin dolar getiri vadeden işbirliği

Körfez’in en büyük otel zincirlerinden Rotana, Mar Yapı’nın Basın Ekspres’teki G Rotana projesine ortak oldu. Bu işbirliği yıllık minium 20 bin dolar getiri vadediyor.

Basın Ekspres Yolu’nun bugünkü prestiji kazanmasına sebep olan Mar Yapı, aynı bölgede bir proje daha hayata geçiriyor. 24 yıllık otelcilik tecrübesine sahip Rotana’nın da hem yatırımcı hem de işletmeci olarak yer aldığı proje 75 milyon dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçiyor. Mar Yapı Rotana işbirliği ile ortaya çıkan  G Rotana projesi 152 odalı bir otel ve 17 katta 1+1 ve 2+1 tiplerinde çatal bıçağından havlusuna kadar otel odası gibi döşenmiş 153 adet rezidanstan oluşuyor. Rotana’nın  dünyada ilk kez bir otel projesinde sadece işletmeci olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak yer aldığını aktaran Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök “Bizim Türkiye’ye güvenimiz yabancı yatırımcıyı da teşvik ediyor. Türkiye’ye güven, yatırımlara devam anlayışıyla Rotana gibi bir devle sermaye ortaklığıyla G Rotana’yı hayata geçiriyoruz” dedi. Projede bulunan 153 adet rezidansın bugün satışına başlandı. G Rotana fiyatları 1+1 rezidanslar için 290 bin dolardan başlıyor. Projenin en önemli özelliği ise getiri potansiyeli. Projeden rezidans daire sahibi olanlar dairelerinde yaşamayacaklarsa Rotana işletmesine 2 yıl süreyle bırakarak, 2 yıl garantili yıllık en az 20 bin dolar getiri elde edebilecekler. 2+1 rezidanslar içinse bu fiyat en az 25 bin dolara çıkabiliyor.
 

Yıllık 20 bin dolar getiri vadeden işbirliği

 

“Türkiye ekonomisine inanıyoruz”
Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr de Türkiye’nin potansiyeline inandıklarını söyledi. Selim El Zyr, Rotana olarak 2020 yılına kadar 100 otele ulaşmak istediklerini ve İstanbul’un bu anlamda öncelikli destinasyonları arasında bulunduğunu belirtti. Selim El Zyr “Türkiye’de turizme ve ekonomiye güveniyoruz ve hem Rotana hem ortaklarımız için geleceğin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, 2 yılın ardından yatırımcılarımız, tapusunu aldıkları rezidans dairesini 10 yıllık bir sözleşme ile Rotana’ya işletilmek üzere verebilecek. Erst&Young tarafından denetlenecek bu sistemle her ay kendilerine gelecek durum raporuna göre dolar üzerinden gelir elde edecekler. Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alan projenin lokasyon olarak değerine değine Özkök, iki havaalanı, TEM ve E5’i birleştiren konumdaki bölgenin, deniz otobüsüne yakınlığı ve metro bağlantısıyla her geçen gün arttığını sözlerine ekledi.

Firma Bilgisi: Mar Yapı - Rotana
Proje Bilgisi: G Rotana