“İyi yaşamın kaynağı iyi mekandır”

AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, bugün gerçekleştirilen AND Pastel projesinin lansman toplantısında, projenin özelliklerini anlatarak, iyi bir mekan yaratmanın önemini vurguladı.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren AND Gayrimenkul, ilk konut projesi olan AND Pastel projesini lanse etti. “Kuruluşumuzdan beri hedefimiz farklı bir çizgide yürümek” diyen AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta,  bunun ihtiyaçları tespit edip, sadece bugünkü değil geleceğe yönelik de kullanıcının da beklentisini belirlemek ve ona yönelik projeler sunmakla olacağını söyledi. Usta, “Biz inanıyoruz ki iyi yaşam iyi hayat kaynağını iyi mekandan alır. Dolayısıyla mekanları insandan hayattan yaşamdan bağımsız düşünemeyiz” dedi. Kartal’da Anadolu Motor şirketinin  1972 yılından beri motor ürettiği alanda AND Pastel projesi geliştiriliyor. 2014 yılında bu araziden ayrılarak Şekerpınar’daki yeni tesisine taşınan Anadolu Motor’dan  kalan atıl alanda AND Pastel projesi geliştirilemeye başlandı. Usta, Kartal’da kaldırılan sanayi bölgelerinin yerine geliştirilen nitelikli konut projelerinin bölgeye ciddi oranda katkı sağladığını söylüyor.

Apartman dairesi değil ‘yuva’ yapacağız
Lansman toplantısında proje hakkında bilgi veren AND Gayrimenkul proje geliştirme müdürü Batuhan Tarkan projenin lokasyon bilgisini vererek, projenin E5 Karayolu’nda adliye sarayını geçtikten 500 metre sonra konumlandığını söyleyerek, kentsel dönüşüm bölgesi ve geleceğinin çok açık olduğunu söyledi.  Tarkan,  AND Pastel projesinde “apartman dairesi değil yuva  istiyoruz. Apartmanla yuva farkını burada göstermek istiyoruz. İnsanların kendini buraya ait hissetmesini, buradan keyif almasını, ihtiyaçlarını karşılayabilmesini istiyoruz. Projemiz buna göre şekillendi. 3 farklı tipte bloklarımız ve yaşam alanlarımız var. Her biri birbirinden farklı karakter, farklı ihtiyaçlara cevap veriyor. 40 katlı blok dinamik bir yaşama gençlere hitap ediyor. Turuncu bloklar dediğimiz orta yükseklikte olan bloklarımızda yeni aile olmuş kişilere hitap ediyor, yeşil bloklar ise tamamen toprağa basan ve doğal hayata entegre olmuş bloklar. Bizim projemizde fark yaratan en önemli unsur da bu yatay bloklar oldu” dedi.

Komşu Köy projesi
Projeden daire alanların organik bahçe kullanma imkanı olacak. Arazinin içindeki organik bahçe, büyüklük açısından yetersi kalacağından Ömerli’de bir bahçeyle anlaşma sağlandı. Yeşil bloklardan daire alan herkes, bu bahçede kendilerine tahsis edilen alanda kendi özel ürünlerini ekebilecekler. Kendi ürünlerini ilgilenmeseler bile kurulacak sistem sayesinde evlerine kadar getirtebilecekler. Bahçede yetişmiş sebzeler hasat edilip sahiplerine gönderilecek. 

Firma Bilgisi: AND Gayrimenkul
Proje Bilgisi: AND Pastel