Durbakayım: Konut sektöründe daha önce görülmemiş indirim

Konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşunun "Birlikten Güç Doğar, Türkiye Kazanacak" kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulunan İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: "Bugüne dek konut sektöründe görülmemiş bir indirimdir." dedi.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, KONUTDER ve GYODER ile ortaklaşa geliştirilen dev kampanyanın basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunda. Nazmi Durbakayım'ın açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

Şimdi verme günü

"Üç dernek olarak bugüne dek hep beraber çalıştık. Bugüne kadar da yanlış bir bilgilendirme olmadı. Yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için şunları söyleyebiliriz: Bu sektör gıda sektöründen sonra barınma sektörü, ikinci ana sektör. Devletimiz bu kadar önem veriyorsa, bu sektöre bizim de üzerimize düşeni yapmamız lazım. Hep almak zamanı değil, vermek zamanı da vardır. Bugün o gün. "

Toplamda yüzde 27'lik indirim

"Bu faiz indirimiyle KDV indirimiyle alım satım vergileriyle bu ne anlama geliyor? 781 bin TL'Lik bir daireyi bu şekildeki kampanyamızla yüzde 20 indirimle 625.000 TL oluyor.  Yüzde 5 peşinat aldığımızda söz konusu daire için 31.000 TL' peşin  alınıyor. oluyor. 36 aya kadar yaydığımız yüzde 15'lik kısım  93.000 TL  ödüyor. Bankadan alacağı 500.000 TL'lik kredi ile ise 120 ayda yüzde 0.98'lik banka kredisi ile  ayda ödemeler ise 7.000 TL oluyor. Böylelikle toplamda 977.000 TL'ye geliyor. Şayet Yüzde 20 indirim olmamış olsaydı ve faizler de yüzde 1.16'dan hesaplanmış olsaydı dairenin toplam fiyatı da 1.300 gibi bir rakam oluyordu".

Kampanyanın ayrıntılarına ulaşmak için tıklayın...

Böyle bir indirim daha önce görülmedi

"İşin özü bu alım satım vergilerindeki indirimi de hesaba katarsak yüzde yüzde 27 gibi bir indirim. Bu bugüne kadar konut sektöründe görülmüş bir indirim değil. Bu tabi geçici bir süre. Bu kampanyadan orta yaş ve genç kesimin faydalanmasını istiyoruz. Çünkü nüfusun büyük bir kesimi genç, yeni evli ve konuta ihtiyaç duyuyor.  Sözün özü, "birlikten güç doğar" Türkiye kazanacak kampanyasını üyelerimiz olan 41 firma ile destekliyoruz. "