TSKB Gayrimenkul Değerleme ile Bölge Dosyaları: İzmir

TSKB Gayrimenkul Değerleme İzmir Şube Sorumlusu Selda Ulaşır, İzmir'in değişen yüzünü Emlakwebtv’ye anlattı

Emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme İzmir Şube Sorumlusu Selda Ulaşır, üç büyük şehirden biri olan İzmir'in gelişimini Emlakwebtv’ye değerlendirdi. İzmir’in kuzey aksında yer alan Menemen ve Ulukent bölgelerinde orta ve üst gelir gruplarına hitap eden gayrimenkul projelerinin yer aldığını belirten Ulaşır, 2+1 ve 3+1 konut tiplerinin daha çok bulunduğunu söylüyor.

Menemen’deki en gözde projenin Akşan Yapı tarafından hayata geçirilen 35. Sokak olduğunu dile getiren Ulaşır, projede ikinci etabın tamamlandığını belirtiyor. “Ulukent bölgesinde daha çok site içinde ve müstakil konutlar bulunuyor. Daire tipleri ise 3+1 ve 4+1 olarak değişiklik gösteriyor” diyen Selda Ulaşır, İzmir’deki en prestijli konutların ise Mavişehir bölgesinde yer aldığını ifade ediyor. Ulaşır, bu bölgedeki lüks projelerin metrekare fiyatlarının ise 3 bin ila 5 bin TL arasında değiştiğini söylüyor.

Güneydeki lüks konut projeleri Urla’da
İzmir’in güneyinde ise gayrimenkul projelerinin Narlıdere, Güzelbahçe ve Urla’da toplanmış durumda olduğunu ifade eden Selda Ulaşır, Narlıdere’de 3+1 ve 4+1 dairelerin, Güzelbahçe’de ise müstakil ve site içindeki dairelerin çoğunlukta olduğunu belirtiyor.  

Ulaşır, “Urla’da A plus, sosyal alanların ve ticari alanların yer aldığı müstakil konsept siteler bulunuyor. Bu bölgede site içindeki lüks konutların metrekare birim fiyatları ise 2.500 ila 4.200 TL arasında değişiklik gösteriyor” diyor.

İzmir’deki kentsel dönüşüm projesinin 335 hektarlık bir alana yayıldığını belirten Ulaşır, "Kadıfekale’nin büyük bir kısmı tamamlandı. Ege Mahallesi, Karabağlar, Bayraklı ve Karşıyaka’nın bazı bölgeleri de seçilmiş olup projeler devam etmektedir" diyor.

Firma Bilgisi: Tskb