Kentsel Dönüşüm kira yardımı 2014!

Kentsel Dönüşüm Kanunu ve kanunun getirdikleri ile ilgili detaylı bilgiler haberimiz detayında yer alıyor

Kentsel Dönüşüm kira yardımı 2014!

Kentsel Dönüşüm Yasası olarak bilinen 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alan Kanunu; 2012 yılında kabul edilmiş olup, Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projesi için hak korucuyu olmuştur. Yasanın uygulama yönetmeliği 02 Temmuz 2013'de değişmiştir.

Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun birçok amacı vardır. Bunlardan belli başlı olanları; deprem riski taşıyan yapıların onarılması, güçlendirilmesi ve çarpık kentleşmeye sebebiyet veren kaçak yapıları düzenlemedir.

Kentsel Dönüşüm Yasası 2014 kira yardımı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara ve İzmir'de kentsel dönüşümden etkilenecek ev sahiplerine de aylık 680 TL ve kiracılara da 1360 TL kira yardımı ödeyecek. Bu illerde ev sahiplerine üst limit 680 TL olmak üzere 18 aya kadar kira yardımı yapılabilecek.

Kentsel Dönüşüm Kanunu 2014 kapsamında kira yardımı sorgulama yapmak isteyenler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir sayfa oluşturdu. Kentsel Dönüşüm kira yardımı sorgulama sayfası üzerinden Kentsel Dönüşüm kira yardımı almak isteyenler ve merak edenler Kentsel Dönüşüm kira yardımı sorgulama işlemlerini daha kısa sürede yapabilir.

Kentsel Dönüşüm kira yardımı için gerekli evraklar için www.emlakwebtv.com adresinden ilgili haberlere ulaşabilirsiniz. Kentsel Dönüşüm Kanununu 2014 ve Kentsel Dönüşüm Yasası 2014 son güncellemelerini de yine sayfamız içerisinden bulabilir, Kentsel Dönüşüm kira yardımı için gerekli belgeler öğrenebilirsiniz.